poniedziałek, 2 maja 2022

Systemy Przywoławcze do Obiektów Użyteczności Publicznej

Systemy Przywoławcze do Szpitali, DPS-ów, Hoteli ...

Przepisy wprowadziły wymóg instalowania systemów przywoławczych a dobra praktyka nakazuje wykonanie przynajmniej systemu przywoławczego do toalet dla osób niepełnosprawnych. W prawdzie norma niemiecka DIN VDE 0834 2000- 04 która w części 1 i 2 określa zasady budowy oraz funkcjonowania systemów przywoławczych nie jest normą obowiązującą w Polsce, to jednak  warto się z nią zapoznać, ponieważ często specyfikacje istotnych warunków zamówienia w przypadku modernizacji, rozbudowy lub budowy obiektów służby zdrowia, domów pomocy społecznej czy budynków użyteczności publicznej zawierają wymóg zgodności z nią. W Unii Europejskiej mają zastosowanie normy krajów członkowskich, które najczęściej powstawały w oparciu o tę właśnie normę lub w krajowych aktach prawnych zawarte są odwołania do niej. Temat jest poważny i szeroki dlatego w razie potrzeby czy zainteresowania prosimy o kontakt, celem omówienia szczegółów, dotyczących przygotowania przez naszą firmę oferty. 
Systemy Sygnalizacji Zajętości do WC oraz gabinetów lekarskich

System działa w toalecie na czujnik ruchu, osoba przebywająca w wewnątrz może czuć się komfortowo ponieważ tak długo jak będzie poruszać się w środku, tak zewnętrzna lampka sygnalizować będzie o zajętości pomieszczenia.

W gabinecie lekarskim operator systemu manipuluje przyciskami wolne-zajęte sygnalizując w ten sposób lampką na zewnątrz pomieszczenia o tym czy gabinet jest wolny czy zajęty.Można podłączyć system do elektrozaczepu w drzwiach i sterować zdalnie zza biurka.Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Oferty przygotowujemy na indywidualne zapytania.

www.skander.com.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz