poniedziałek, 11 maja 2020

Dozownik do ochrony stóp oraz obuwia

Urządzenie do dezynfekcji stóp oraz dezynfekcji obuwia do preparatów stosowanych w profilaktyce przeciwgrzybicznej stóp. Dozownik posiada dwie dysze ze stali nierdzewnej, zaprojektowane tak aby stopa/but, był pokryty mgiełką płynu dezynfekującego. Urządzenie uruchamia się poprzez nacisk stopą na ramie wykonane ze stali szlachetnej (nierdzewnej). Spryskiwacz dezynfekujący idealnie nadaje się do takich miejsc jak : baseny, siłownie, sauny, spa, szatnie, zakłady przemysłowe .
Dozownik do stóp  przeznaczony jest do stosowania na basenach
 (przy wyjściu, nie stosować na wejściu bo środek się spłukuje w wodzie), w saunach, łaźniach, w szpitalach(np.szatnia/przebieralnie szpitalne), siłownie (szatnie/pomieszczenia z prysznicem), w pomieszczeniach medycznych i terapeutycznych.
  • Dozownik do środków przeciwgrzybicznych stóp
  • Konstrukcja: trwała, wytrzymała i nie wymagająca konserwacji
  • Obudowa z aluminium oraz stali szlachetnej
  • Wytrzymałość: ok/ 3.000.000 naciśnięć ramienia
  • Dozownik do stóp działa na zasadzie natrysku preparatu dezynfekcyjnego w postaci aerozolu
  • Wyposażony w dwie dysze natryskowe uruchamiane metalową dźwignią
  • Montaż: Dozownik można przymocować za pomocą wkrętów do ściany lub używać je jako urządzenie wolnostojące
  • Poziom środka dezynfekcyjnego  można z łatwością sprawdzić wziernikiem
  • Waga: 9 kg
  • Wymiary: - wysokość: 400 mm, - szerokość: 220 mm, - głębokość wraz z ramieniem: 400 mm
  • Gwarancja: 12 miesięcy
Możliwość zakupienia produktów do dezynfekcji stóp.
Oba preparaty gotowe do użycia :
Ecolab Incidin® M Spray Extra 5l przeciwgrzybiczny preparat do stóp.
Bioseptol 80 5l przeciwgrzybiczny preparat do stóp

Ważna informacja 
Czym można zarazić się na basenie, pod prysznicem, w szatni klubu sportowego, saunie, spa ? Grzybicą stóp !!!

Grzybica stóp jest powszechną dolegliwością. Dotyczy 15–30 proc. populacji. Zakażenie grzybami z rodzaju dermatofitów, które atakują stopy, w niektórych środowiskach (np. sportowcy, żołnierze) sięga 70 proc. Grzyby lubią miejsca ciepłe i wilgotne – nagrzane słońcem płytki wokół basenu, prysznice, przebieralnie. Ich osiedleniu się na naszych stopach sprzyjają otarcia naskórka, a także obniżona odporność.

Czy z grzybicą można iść na basen? Nie, ponieważ można zarazić nią inne osoby. Do momentu wyleczenia choroby, należy zrezygnować z pływalni. 

Jak zminimalizować ryzyko?  Nie chodź boso w okolicy basenu, pod prysznicem,   w przebieralni. Zawsze zakładaj klapki. Po wyjściu z pod prysznica skorzystaj z dozownika do dezynfekcji stóp.

Rośnie świadomość klientów obiektów rekreacyjnych - coraz częstsze pozwy sądowe za zakażenie grzybicą.
 Klient występując o odszkodowanie za zakażenie grzybicą , może domagać się pełnego naprawienia szkody materialnej - np. pokrycia kosztów leczenia, itp, jak również naprawienia szkód niematerialnych - między innymi zadośćuczynienia za ból i dolegliwości spowodowane zakażeniem. W zależności od kwoty, którą chce uzyskać w sądzie, wnosi pozew albo do sądu rejonowego albo okręgowego. Sądy okręgowe rozpatrują sprawy, których wartość przedmiotu sporu przewyższa 75 tysięcy złotych (art. 17 pkt 4 kodeksu postępowania cywilnego).
Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego, klient nie musi udowadniać, w jakim dokładnie momencie i wskutek czyjego zawinienia doszło u niego do zakażenia        ( traktowanego tu jako utratę zdrowia) - wystarczy, że wykaże te okoliczności z odpowiednim prawdopodobieństwem. Wystarczy, że ma przekonujące argumenty na to, że do zakażenia doszło w danej placówce, którą pozywa. Brak dozownika do dezynfekcji stóp w obiekcie, który umożliwia klientowi uniknięcia zakażenia grzybicą oznacza, że w przypadku pozwu jesteśmy praktycznie bez szans. Bo ani brodziki basenowe, ani żadne maty nie stanowią w rozumieniu przepisów Głównego Inspektora Sanitarnego na które powoła się Sąd wystarczających środków zaradczych, które chronią przed zakażeniem grzybicą. Tak więc chroniąc klientów praktycznie chronimy siebie przed ewentualnymi dotkliwymi konsekwencjami. Pamiętajmy, że zakażenie grzybicze w obiekcie rekreacyjnym nie ma wiele wspólnego ze stanem sanitarnym obiektu. W nawet najczystszych obiektach dochodzi do zakażeń, bo grzyby są przynoszone z zewnątrz - przez klientów. Niestety jest bardzo mocno zakorzenione w świadomości ludzi powiązanie zakażeń grzybiczych z ogólnie pojętym stanem higieniczno-sanitarnym obiektu i wciąż wszelkie medialne doniesienia o zakażeniu się grzybicą w  danym miejscu przynoszą ogromne straty wizerunkowe i nie tylko.

Serdecznie zapraszamy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz